Matematyka dyskretna - co to takiego?
Matematyka dyskretna to wszystkie działy matematyki, które zajmują się badaniem struktur nieciągłych, czyli skończonych lub przeliczalnych.
Matematyka dyskretna stała się popularna w ostatnich latach dzięki zastosowaniom w informatyce. Jest to część matematyki, która posługuje się obiektami dyskretnymi, czyli takimi, które można oddzielić od innych. Niektóre z działów i tematów mających silny związek z matematyką dyskretną to:
kombinatoryka, logika, teoria, mnogości czy teoria grafów i liczb.
Grafy, cykle i oznaczenia - poznaj matematykę dyskretną!
Prezentowana przez nas lekcja pozwala poznać takie aspekty matematyki dyskretnej jak:
cykl hamiltona, cykl Eulera, graf spójny i wiele innych. Zapoznasz się z teorią i najważniejszymi twierdzeniami związanymi z tą częścią matematyki. Jest to lekcja, która może być szczególnie przydatna dla osób związanych z informatyką. Polecamy także inne nasze lekcje:
wzory matematyczne,
podstawowe pojęcia informatyczne oraz
układy wejścia i wyjścia.
Nauka z Fiszkoteką
Opracowany przez nas sposób nauki opiera się na tradycyjnych fiszkach, które zostały przedstawione w efektowny,
interaktywny sposób. Pozwala to na naukę za pomocą wszystkich zmysłów i solidną powtórkę wiedzy. Największą zaletą naszej metody jest fakt, że można uczyć się na wiele sposobów, co sprawia, że ciężko wpaść w rutynę i monotonię Z nami szybko i skutecznie zapamiętasz co to jest
graf eulerowski ,oznaczenie indukcji i wiele innych. Dołącz do Fiszkoteki i zobacz na własnej skórze, jak skutecznie można się z nami uczyć!