Polski mąż stanu, który pełnił funkcję Naczelnika Państwa i I Marszałka Polski. Był uważany za de facto przywódcę II RP jako minister spraw wojskowych.
stał na czele Komitetu Narodowego Polski, który był uznany przez państwa Ententy za namiastkę rządu polskiego na emigracji i przedstawicielstwo interesów Polski
Wincenty Witos był polskim politykiem, wybitnym członkiem i liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego, który w latach dwudziestych trzykrotnie pełnił funkcję premiera Polski.
Irena Stanisława Sendlerowa, pseudonim Jolanta, była polską humanitarną, pracownicą socjalną i pielęgniarką, która służyła w polskim podziemnym ruchu oporu podczas II wojny światowej w okupowanej przez Niemców Warszawie.
Ignacy Jan Paderewski był polskim pianistą i kompozytorem, który został rzecznikiem polskiej niepodległości. W 1919 został nowym premierem kraju i ministrem spraw zagranicznych, podczas którego podpisał traktat wersalski kończący I wojnę światową.
Stanisław Mikołajczyk był polskim politykiem. Był premierem rządu polskiego na uchodźstwie w czasie II wojny światowej, a później wicepremierem w powojennej Polsce do 1947 roku.
Papież Jan Paweł II był głową Kościoła katolickiego i suwerenem Państwa Watykańskiego od 1978 r. do śmierci w 2005 r. Został wybrany na papieża przez drugie konklawe papieskie w 1978 r., nazwane na cześć Jana Pawła I